L’Rouge Mağaza

Bir marka düşünün, kapitalizmin iliklerimize kadar işlediği bir dünyada temiz üretim yapıyor. Üretirken hem insanların, hem doğanın hem de hayvanların sağlığını düşünerek üretiyor. Bütün bunlar kalbimizi yeterince minnetle doldurmayacakmış gibi, üretimin meyvelerini tamamen kendine saklamak varken başkalarıyla paylaşmayı seçiyor.

İlk denemenizde böyle bir marka aklınıza gelmemiş olabilir. Kendinizi zorlamayın çünkü bahsedeceğim marka 26 yıllık uzun bir geçmişe sahip olmasına karşın, mütevazı bir şekilde varlığını sürdürerek üretip kazandırmış bir firma.

L’rouge marka ürünlerin üreticisi olan bu firmanın adı PH Farma. Tamamı insan biyolojisine uygun doğal ve organik sertifikalı ürünlerden oluşuyor. Ürünlerin yalnızca içeriği değil, ambalajları da geleceğimiz düşünülerek hazırlanmış. Tamamı doğaya geri kazandırılabilen cinsten. Ambalajların üzerinde bulunan deniz atı görseli de aslında bunun bir sembolü. Deniz atlarının yalnızca temiz sularda yaşadığı ve su kirlendiği taktirde o bölgeyi terk ettiği biliniyor.

PH Farma sadece deniz hayvanlarına değil tüm hayvanlara karşı duyarlı tavrını üretim şekliyle de gösteriyor. Kozmetik ve kişisel bakım sektöründeki bir çok firmanın bu konuya ne kadar duyarsız kaldığını ve üretim yaparken hayvanlar üzerinde testler yaptığını hepimiz biliyoruz.

Ben ve ailem tam bir hayvan sever olduğumuz için bu konuda olabildiğince hassas davranmaya özen gösteriyoruz. Hayvanların korunmasında ve bakımında elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz, ilgilenebileceğimiz kadar ev hayvanımız olmasına her dönem özen gösteriyoruz ve belki de daha da önemlisi kullandığımız ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmemiş olmasına çok önem veriyoruz. PH Farma’nın temiz üretim felsefesine aykırı olduğu için hayvanlar üzerinde test yapılmıyor. Benim de L’rouge ürünlerini kullanmamın ve kullandırmamın en önemli sebeplerinden biri budur.

PH Farma 26 yıllık bir firma olmasına rağmen adını bugüne kadar duymamış olma ihtimalinizin bir sebebi daha var. PH Farma’nın temiz üretim felsefesi doğanın ve insan sağlığının sürekliliğini sağlamaya dayanıyor. İşte bu yüzden ürettiği ürünlerin özel sorunlara özel çözümler getirdiğinden emin olmak istiyor. Bunun için tanıtım giderlerini ürün içeriğinin kalitesinin devamlılığını sağlamak için kullanıyor. İçeriği özel olan ürünlerinin, market raflarında içeriği çok da özel olmayan ürünlerle karıştırılmasını istemediği için de satışını, dileyen girişimci annelere gerekli bilgi ve eğitimleri vererek bir girişimcilik platformu üzerinden yapmayı tercih ediyor. Böylece hem müşteri ihtiyaçlarını ve müşteri memnuniyetini ilk ağızdan öğrenebiliyor hem de özel çözümlerin özel sorunları olan insanlar tarafından kullanıldığından emin oluyor. İşte yine bu sayede glütensiz ürün bile üretme ihtiyacı hissedip kataloğa ekliyorlar. Yanlış okumadınız, glütensiz kişisel bakım ürünleri var 🙂

L’rouge ürünleriyle bundan 1 yıl kadar önce tesadüfen tanıştım. İlk olarak en sevdiğim ve tanıdığım tanımadığım herkese tavsiye ettiğim pişik kremini bebeğim için kullanmaya başladım. Sonuç muhteşemdi. Pişik saatler içinde iyileşiyordu. Şef bıçağıyla parmağımı kesme,( parmağımı ikiye böldüm demek daha doğru olur) gafletinde bulunduğumda yara merhemi olarak kendim kullandım. Ve işte bu inanılmazdı. bıçak kemiğime oturmuştu ama yine de o yara 1 haftada neredeyse tamamen iyileşti. Öyle ki, 1 hafta sonra ben hangi parmağımı kestiğimi hatırlayamıyordum.

Yiyemeyeceği hiçbir şeyi cildine sürmeyen biri olarak ben L’rouge şampuanını denedim, sonra bebek şampuanını bebeğimde kullandım, sonra cilt bakım kremi sonra maske, sonra propolis derken mutfak ürünlerini kullanmaya başladım. Hepsini o kadar sevdim ve memnun kaldım ki bu ürünleri sadece tanıdıklarımın değil tanımadığım herkesin de bilmesi ve kullanması gerektiğini hissettim.

Ürünler özellikle evde meraklı ve hareketli küçük bebeği olan anneler için üretilmiş gibi. Çünkü bulaşık deterjanından, aspiratör yağ sökücüsüne kadar ürünlerin tamamı o kadar doğal ki, bebeğiniz merakla ağzına götürse bile sadece yüzünü buruşturacak ve sağlığı hiçbir zarar görmeyecektir. Öyle ki, yağ sökücü spreyi temizlikten sonra ellerinize sıkıp nemlendirici olarak bile kullanabilirsiniz.

PH Farma’ya ben de onun ürünlerine güvendiği kadar güveniyorum. Ürünlerini tüm annelerin tanımasını ve gönül rahatlığıyla kullanmasını çok istiyorum. Para kazanmak yukarda saydığım değerlerin çok sonrasında geliyor. Hatta ürünlerin satışından kazanacağım komisyonun %5’inin hayvan barınaklarına bağışlanacak olmasından daha önemli değil para kazanmak.

Doğa ölüyor, hayvanlar ölüyor, dünya ölüyor. Onların ömrünü uzatmak bizim elimizde. Siz de durun ve düşünün. Çocuklarınızın geleceği için sadece para mı biriktiriyorsunuz ? yoksa onların ve çocuklarının mutlu ve sağlıklı bir şekilde yaşayacağı gezegenin korunmasına da yardımcı oluyor musunuz?

Hadi şimdi siz de bir adım atın. İyiliğe ortak olun.

signature

 

    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!

    Kaydınız başarıyla alınmıştır.

    Bir sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

    Lrouge kişisel bakım ürünleri ile ilgili anlık indirimlerden haberdar edilebilmeniz için email kaydınız alınacaktır.