Baş Belası Ter Kokusundan Koltuk Altı Detoksu ile 15 dakikada Kurtulun!

Hepimiz güneşli günlerde kendimizi daha iyi hissederiz. Çünkü güneş ışığının yoğun olduğu zamanlarda serotonin hormonu salgımız artar ve melatonin salgısı azalır. Yani uykulu halimizde azalma, enerjimizde artış ve ruh halimizde düzelme yaşarız. Yaz aylarını bu yüzden seviyoruz. Peki yaz aylarında birçoğumuzun yaşadığı ter kokusunu seven var mı? Terlemek her ne kadar doğal bir beden aktivitesi olsa da, kimse bütün yaz boyunca bu rahatsız edici durumla mücadele etmek istemez. Ama terleme ve ter kokusunu kesin ve olağanüstü doğal bir çözüm var: koltuk altı detoksu !!

Birçoğumuzun aklına detoks deyince, yeşil sebze suları, süper gıdalar, işlenmiş gıdasız beslenme, bol su içme gibi genelde beslenme ile ilintili uygulamalar gelir. Ancak vücudunuzu sadece doğru besinleri yiyip içerek tamamen ve hızlıca arındırmanız zor. Özellikle ter kokusunu yok etmek ve terlemeyi kontrol altına almak sadece yiyip içtiklerinizi düzene sokmakla mümkün olmaz.

O kadar uzun zamandır, endüstriyel koltuk altı stick, roll-on kullanımını bırakmaya çalışıyorum ki, ama her seferinde pes edip tekrar kullanmaya başlıyordum. Çünkü ne yaparsam yapayım, zararlı içerikli koltuk altı ürünlerinin bana gün içerisinde sağladığı tazelik ve kuruluğu doğal yollarla elde edemiyordum. Temiz içeriğe sahip, olabildiğince doğal ve hatta çoğu zaman organik ürünler kullandım, ancak hepsi duştan birkaç saat sonra koltuk altımda yapışkanlık hissi yaratıyor, gün içerisinde ter kokusu yayılmaya başlıyor ve doğal olarak çok zor durumda kalıyordum. Bir çözüm bulmak için araştırmaya başladım.

Yabancıların koltuk altı detoksunu kişisel bakım rutinlerine çoktan eklemiş olduğunu gördüm. Herkes benim daha önce hiç duymadığım koltuk altı detoksundan bahsediyordu. Doğal ürünlerle ilgili benim yaşadığım sorunların aynılarını onlar da yaşamıştı ve ne pahasına olursa olsun artık hem kendilerini hem de dünyamızı zehirleyen zararlı endüstriyel ürün kullanmak istemiyorlardı.

Peki nedir bu koltuk altı detoksu ve nasıl yapılır ?

Bugüne kadar “junk food” kategorisindeki kızartma, işlenmiş gıda, hamburger,pizza, dondurma, çikolata gibi ürünlerden bir veya birkaçını mutlaka tüketmişsinizdir. Özellikle rafine şeker bizim mutfağımızın vazgeçilmez geleneksel tatlılarının ana malzemesidir. Yani eminim hiçbirimiz bundan kaçamamışızdır 😊 Tüm bu tükettiğimiz veya tüketmekte olduğumuz işlenmiş gıdalar ve rafine şeker yıllar boyunca vücudumuzda birikerek toksin oluşumuna neden oluyor. Diğer yandan, kozmopolit yaşamın getirdiği hızlı yaşam tarzı, her alandaki hızlı tüketim alışkanlıklarımız ve yaşam tarzımız kişisel bakım konusunda bizi yine hızlı ve etkili çözümler bulmaya itiyor. Yani herkes evinde doğal sabun yapamaz, ya da herkes yoğurdunu kendisi mayalayamaz, ya da kendi ununu üretemez. Bir aşamada bunu kendisine iş edinmiş ve kaliteli hizmet sunan kişi veya kuruluşların ürünlerini satın alır ve kullanırız. Bunun dezavantajı ise, talep çok olduğu ve bu durum doğal olarak hızlı üretim ve kesin sonuç gerektirdiğinden insan vücuduna ve dünyaya yararlı üretim yapılması imkansız hale geliyor. Bu nedenle, yiyeceklerimizin de, tükettiğimiz kişisel bakım  ürünlerimizin de içine kısa vadede hızlı çözüm getirebilen zararlı kimyasallar giriyor.

Peki biz böyle günü kurtarırken ileriyi düşünüyor muyuz ? Aldığımız kararlarla kendimize, ailemize ve tüm doğal yaşama neler yaptığımızın farkında mıyız ? Zehirlenmemize katkıda bulunuyoruz!

Temizlenmek için, temiz gıda tüketmenin yanı sıra temiz kişisel bakım ürünü kullanmak isteyenler şimdiden bentonit kili araştırmaya başlasın. Çünkü vücut detoksunda kullanacağımız ana maddemiz bentonit kil! 

Koltuk altı detoksu lenf bezlerinizde birikmiş olan toksinlerden sizi arındıracak ve koltuk altı deodorantı kullanmasanız bile aşırı terleme ve ter kokusu gibi sorunlardan sizi kurtaracak! Ve en önemlisi, koltukaltı bakım ürünleri kullanmak konusunda alışkanlık sahibi olan ve asla bırakamam diyen herkes en doğal içerikli ürünü kullansa bile asla ter kokmayacak. Bu konuda bana güvenin. Bu yazıyı yazmadan önce bunu hem kendim deneyimledim hem de sevdiklerime denetip, olumlu sonuçlarla karşılaştım.

Bentonit kil nedir ? Faydaları nelerdir ?

Bentonit kil vücudu temizler ve içeriğindeki magnezyum, kalsiyum, sodyum, demir ve potasyum mineralleri ile vücudu hastalıklara karsı korur. Kimyasal maddeler ile yediğimiz, içtiğimiz, soluduğumuz veya tenimize sürdüğümüz kimyasal içerikli gıda ve ürünler vücudumuzda toksin birikmesine sebep olur. Bu da zamanla vücuttan doğru bir şekilde atılmayarak bizi zehirlemeye başlar. Bir tür volkanik kil olan bentonit kil içindeki eloktromanyetik negatif yük ile sıvıyla temasa geçtiğinde mıknatıs özelliğini alır ve vücuttaki kimyasal ve toksik maddelere güçlü bir şekilde tutunarak vücuttan dışarı atar.

Bentonit kil birkaç şekilde kullanılabilir. Bunlardan biri sıvı veya kapsül şekilde satılan bentonit kilin ağız yoluyla tüketilmesiyle olur. Sıvı versiyonu tüketildiğinde pH seviyesi 9’un üzerinde olduğundan vücuttaki asitlik seviyesini de düzenler ve vücudu alkalize eder. Vücuttaki kan akışını ve oksijen seviyesini artırarak vücudu canlandırır ve hücre onarım hızını artırır. Bağırsaklardaki kimyasallara  (yararlı bakteriler olarak bilinen probiyotiklerin artışını sağlar) tutunup dışarı atar ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu kimyasallar vücut tarafından çok hızlı emilir ancak aynı hızda sökülüp atılamaz. O nedenle bentonit kil detoksunu dönem dönem hergün, düzenli olarak yapmanız gerekmektedir.   

Koltuk altı detoksu için gerekenler :

·       Bentonit kil ( aktarlarda satılıyor )

·       Organik doğal fermantasyon sirke ( yine aktarlardan bulabilir ya da doğal fermantasyon sirkenizi kendiniz yapabilirsiniz )  

Karışımı yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Öncelikle bentonit kil kesinlikle metal herhangi bir araç gereçle temas etmemeli. Mutlaka pilastik ya da tahta kaşık kullanın. Kullandığınız karıştırma kabı da pilastik veya cam olmalı.

Karışımı elde etmek için 1 tatlı kaşığı bentonit kil ve 1 tatlı kaşığı doğal fermantasyon sirkeyi uygun bir kapta macun kıvamına gelene kadar karıştırın ve elinizle ya da yine tahta spatula ile koltuk altınıza uygulayın. Normalde 20 dakika kadar koltukaltınızda bekletmeniz gerekiyor ancak ilk kez uyguluyorsanız 5 dakika yeterlidir. Süreyi bir hafta içinde her gün artırabilirsiniz.

Uygulama süresi dolunca ılık su ile koltuk altınızı yıkayın ve kurulayın. Eğer cildiniz kuruysa işlemden sonra koltukaltınıza biraz zeytinyağı sürebilirsiniz.

Bentonit kili cilt maskesi olarak kullanma :

Bentonit kili cilt maskesi olarak kullanmak isterseniz başınıza gelebilecekler şunlardır :

·       Geniş gözeneklerden arınmış sıkı bir cilt

·       Sivilce ve siyah noktalarda azalma ve zamanla yok olma

·       Ölü deriden arınmış temiz bir cilt

·       Birkaç dakika sürecek bir kızarıklık

 

Hazır mısınız ?

2 tatlı kaşığı kili 3 tatlı kaşığı sirke ile karıştırıp 15 dakika yüzünüzde bekletin. Sonra ılık suyla yıkayın ve nemlendirin. Eğer cildiniz kuruysa karışımın içine birkaç damla susam yağı, Hindistan cevizi yağı ya da zeytinyağı ilave edebilirsiniz. Yüzünüzü yıkayıp tonikledikten sonra cilt tipinize uygun doğal içerikli bir nemlendirici krem ile nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

Önemli not: güçlü bir antioksidan ve mineral kaynağı olduğu için cildi tahriş edebilir ancak bu tahriş ve kızarıklık oluşumu geçicidir. 15 20 dakika sonra yavaş yavaş kızarıklık geçecektir.

Yağlı cilt tipine sahipseniz haftada iki kez uygulamanız önerilir.

Bentonit kil ayak detoksu olarak kullanımı:

Ayaklarında aşırı terleme, mantar, egzema, siğil ya da herhangi bir enfeksiyon nedeniyle kötü koku olan kişiler bentonit kili ayak banyosu olarak ya da ayak maskesi olarak kullanarak bu sorundan kolayca kurtulabilirler.

4 tatlı kaşığı bentonit kili 4 tatlı kaşğı su veya sirke ile karıştırırsanız ayak detoks maskesi elde edersiniz. Ortaya çıkan karışımı ayak tabanlarınıza sürün ve 30 dakika bekleyin. Sonra ılık suyla yıkayın. Temiz içerikli bir ayak spreyi ya da ayak bakım kremi kullanmanız önerilir.

Bunlar da bentonit kilin farklı kullanım alanları olarak burada dursun.

Ancak asıl konumuza dönersek, koltuk altı detoksuna başladığınız ilk günden itibaren farkı hissedeceksiniz. Tüm gün koltukaltınıza bir şey sürmeden geçirebileceğiniz bir ortam olursa yani o gün evde olacaksanız, hiçbir ürün kullanmayın. ( ter kokmadığınıza ikna olmanız için)  Eğer rahat edemem mutlaka bir şey kullanmalıyım diyorsanız, mutlaka doğal içeriğe sahip bir koltukaltı ürünü kullanın. Bu ürünler terlemenizi engellemez, ancak ter kokusunu engeller.

Koltuk altınızdaki kuruluk ve tazeliği ilk günden itibaren hissedeceksiniz. Bu işlemi 3 hafta boyunca her gün uygulamanız tavsiye ediliyor. Bu süre bittikten sonra 6 ayda bir uygulamalısınız.

Zamanla vücudunuzda birikmiş toksinlerden arınacaksınız.

 

Sağlıklı günler, 

Filiz

 

You Might Also Like

    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!

    Kaydınız başarıyla alınmıştır.

    Bir sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

    Lrouge kişisel bakım ürünleri ile ilgili anlık indirimlerden haberdar edilebilmeniz için email kaydınız alınacaktır.