Internetten Para Kazanmak Mümkün mü?- 9 Gerçekçi Yöntemle Kazanmaya Hemen Başlayın!

İnternetten Para kazanmak

İnternetin en büyük nimetlerinden biri de bu. Evinizin rahatlığında para kazanmak. Peki ama internetten para kazanmak mümkün mü ?

Bunu başaranları duyuyorsunuz, görüyorsunuz hatta belki şahsen tanıyorsunuz.

Siz de evde para kazanmak istiyorsunuz ama iş, bir yerden başlamaya gelince kafanız karışıyor. Belki bir amatör olarak işin karışıklığı karşısında cesaretiniz kırılıyor ve daha işin en başında pes ediyorsunuz.

Konuyu detaylandırmadan önce şunu belirteyim, söylenenler doğru.

İnternetten para kazanmak hayal değil, sadece biraz zor.

Hatta işin başlangıç kısmı bazen yıldırıcı olabiliyor. Hele bir de maaşlı bir işte çalışarak internette kendi işinizi kurmaya çalışıyorsanız işler iyice birbirine giriyor.

İnternet girişimciliği çağımızın popüler kazanç sistemi, evet. Herkes bu ağız sulandırıcı pastadan büyük bir dilim almak istiyor, evet.

Ancak, siz de internetten para kazanmak isteyenlerden biriyseniz her şeyden önce bilmeniz gereken bir şey var.

Bu işten ciddi gelir elde etmek istiyorsanız bazı fedakarlıklar yapmalısınız. Genel kanının aksine, başlarda çok çalışmalısınız. Ama biraz ter dökmenin zaman içerisindeki getirileri oldukça yüksek olabilir.

 

Ne düşündüğünüzü biliyorum.

Dışarıdan bakınca her şey çok kolaymış gibi gözüküyor. Videolar, tanıtımlar, sosyal medyadaki rengarenk canlı fotoğraflar, akıcı bir şekilde yazılmış mükemmel makaleler.

Heyecanlanıp bu kadarını ben de yapabilirim diye düşünüyorsunuz. Sonuçta birkaç sayfalık yazı yazmak ya da güzel bir video çekmek ne kadar zor olabilir ki ?

Ama hepsinin çok büyük çabaların sonucunda ortaya çıktığını ve yaratıcılarının, ürünlerini size ulaştırmak için ne kadar emek harcadıklarını ancak işin içine girdiğinizde anlıyorsunuz.

İnanın bana Instagram’ a basit ve çok kısa ama şık bir video yüklemek bile temel video montaj bilginiz yoksa günlerinizi alabilir. Deneyin, göreceksiniz.

Diyelimki işin zorluğunu kabul ettiniz ve siz de internetten para kazanmak için şansınızı denemek istiyorsunuz.

Peki hedefinize ulaşmak için ne yapmalısınız ?

 

 • Stratejinizi belirleyin

Para kazanma hırsıyla paldır küldür işin içine dalmayın. Her şeyden önce iyi bir plan yapmanız lazım. Cesaretinizi, yeteneğinizi ve sabrınızı ortaya koymalısınız. Bu işin size göre olup olmadığını anlamak için iyi araştırma yapın. Tüm seçenekleri gözden geçirin.

 

 • Bu işi ciddiye alıyorsanız dişinizi sıkıp sebat edin

Bazen bazı şeyleri sadece bilmek hayatınızda büyük değişiklikler yaratmaz. Yani internetten para kazanıldığını ya da nasıl kazanıldığını bilmek size para kazandırmaz. Bildiklerinizi uygulamaya koymalısınız.

Ortaya iyi işler çıkarmaya başladığınızda da insanlara ulaşmaya çalışmalı ve ne kadar harika şeyler yaptığınızı onlara sistemli bir şekilde göstermelisiniz.  Ne kadar harika şeyler ürettiğinize insanları da ikna etmelisiniz. Bunun için de ciddi bir sabır gerekiyor.

Şunu itiraf edeyim. Bu işe girdiğiniz günler, haftalar hatta belki aylar boyunca hiç bir kazanç sağlayamayabilirsiniz. Ama sabrınız yoksa da hayatta zaten değerli hiçbir şey kazanamazsınız.

 

 • Kendinize sorular sorun

Gerektiği zaman (ki gerekecek bana güvenin) hem kendinize hem işinize yatırım yapacak kadar birikiminiz, en önemlisi cesaretiniz var mı ?

Ne kadar risk alabilirsiniz?

İnternetten para kazanmak için yapılan bir çok girişim insanların oturdukları yerden hiçbir şey yapmadan para kazanacaklarını düşündükleri için son bulur.

Evet o rahat günler de gelecek. Ama önce biraz çalışıp, kendi işiniz için iyi bir temel inşa etmeniz gerekiyor. Aksi hayalperestlik olur.

Peki siz hangi taraftasınız ? Hayalperest mı ? yoksa gerçekçi mi ?

İnterneti güvenli bir gelir kaynağı olarak kullanmaya başlayacaksanız;

 • Yeteneklerinizi geliştirmek için okuyup araştırmalısınız.
 • Öğrendiklerinizi uygulamalısınız.
 • Heyecana kapılmadan adım adım ilerlemelisiniz.
 • İşinizi geliştirmek için yatırım yapabilecek az da olsa birikiminiz olmalı.

Aslında nakit ve zaman dışında, sabır en zoru. Başlarda defalarca çuvallayabilirsiniz. Birçokları gibi işe yaramayacağını düşünüp pes etmek isteyebilirsiniz. Ama şöyle düşünün maaşlı bir işte bile maaşınızı 1 ay boyunca çalışıp ter döktükten sonra alıyorsunuz.  En azından vazgeçmeye karar vermeden önce, kendinize 1 aylık bir hedef süresi koyabilirsiniz.

Diyelim ki çok çabuk öğreniyorsunuz ve ortaya gerçekten çok güzel işler çıkardınız. Ama bunları insanlara göstermek ve sevdirmek için de ayrıca bir zaman ve çaba gerekecek.

Yılmayın.

Gelişmenin tek yolu sınırları zorlamaktır. Sınırlarınızı zorlayın.

İşinizde iyilerden biri olmak istiyorsanız ( ki zamanla göreceksiniz ancak iyi olanlar iyi para kazanabiliyorlar ) işinize yatırım yapmak istediğiniz zamanlar olacak. Gerçekçi olmak gerekirse basit bir web sitesinin bile logosu, domain hizmeti, teması, hosting ücreti gibi yıllık dolar bazında giderleri var.

Zamanla daha kaliteli fotoğraflar çekmek için yeni bir fotoğraf makinesi almak isteyeceksiniz, daha profesyonel videolar çekmek ve montajlamak için yazılımlara yatırım yapacaksınız.

Belki yapmak istediğiniz işte yeteri kadar iyi olmadığınızı fark edip kendinize yatırım yapmak isteyeceksiniz ve online kurslar satın alacaksınız.

Tüm bunları göz önünde bulundurun.

İnternetten para kazanmak demek sermayesiz, zahmetsiz, oturduğunuz yerden hiçbir şey yapmadan hesabınızdaki sıfırların artması demek değildir. Eğer böyle düşünüyorsanız sakın bu işe girmeyin. Para kazanmak istediğiniz her işe yatırım yapmalısınız. Zaman yatırımı, emek yatırımı, nakit yatırımı olmazsa olmaz.

İnternetten para kazanmanın birçok yolu var. Peki bu işe yeni başlayanlar için nispeten zahmetsiz ve küçük yatırımlarla herkesin internette kendi işini kurabileceği yöntemler hangileri ? Hangileri daha az riskli ve daha hızlı kazanç sağlar ?

 

#1- Youtube kanalı açın

Youtube’da her gün milyonlarca insan milyarlarca para kazanıyor. 5 yaşındaki çocuklar bile Youtube fenomeni olup, online olarak kişisel malvarlıklarını inşa ediyorlar.

Youtube’da nasıl para kazanabilirsiniz?

Youtube’da Google hesabınızla kendi kanalınızı açarak en iyi bildiğiniz şeyleri, bunu öğrenmek için can atan insanlara öğretebilirsiniz.

Ne yaparken vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz?

Yapmaktan en çok keyif aldığınız şey yemek mi ? Grafik tasarımı mı ? Sudoku oynamak mı? Şarkı söylemek ya da bebek kıyafetleri dikmek mi ? Seçenekler sonsuz.

Burada önemli olan iyi yapabildiğiniz ve yapmaktan keyif aldığınız bir şey seçmek.

Neden ?

Çünkü yapacağınız işin zorluklarından yılmanızı ve pes etmenizi engelleyecek en önemli faktör sevdiğiniz işi yapıyor olmanız olacak.

Diyelim ki hiçbir konuda kendinizi yeterinde yetenekli görmüyorsunuz ama moda, tasarım ya da dekorasyon gibi alanlara ilginiz var. Bu durumda siz okuyup araştırmayı sevmeyen ama bu konulara ilgi duyan insanlar için araştırıp, derleyip belli bir konuyu video çekerek anlatabilirsiniz. Örneğin küçük mekanları daha geniş gösterecek mobilyaları araştırıp ( şeffaf sandalyeler gibi) bir slayt gösterisi hazırlayıp sunarak insanlara ilham verebilirsiniz.

Youtube’dan para kazanmaya başlamanız için Google adsense hesabı açmalısınız. Videonuz yürütülürken çıkan reklamlara aldığınız tıklamalar sayesinde tıklanma yoğunluğuna göre değişen miktarlarda para kazanabilirsiniz. Tabi videolarınızın özgün, dikkat çekici veya çok kaliteli içeriğe sahip olması gerekiyor.

Biliyorum, Youtube’dan para kazanmak kulağa çok cazip ve kolay bir işmiş gibi geliyor. Bu konuda yazan çizen herkes de bunu çok kolaymış gibi gösteriyor. Aslında onlar uzun zamandır işin içinde oldukları için kendileri için kolay bir iş.

Fakat, Google’da “internetten  para kazanmanın yolları”nı araştıran bir kişinin Youtube’da nasıl kazanç sağlayacağını bilmediğini düşünürsek, bu işe yeni başlayanlar açısından durum oldukça karmaşık olabilir.

Cesaretinizi kırmak için değil, beklentilerinizi doğru belirlemeniz için bunu söylemek zorundayım.

Kolay değil.

Her şeyden önce, tek başınıza evde hazırladığınız videolarla binlerce kişiye ulaşmanız, kaliteli içerik üretmeniz, iyi bir video düzenleyici program satın almanız, montajlama için teknik bilgiye sahip olmanız, iyi bir kameraya sahip olmanız, çekim teknikleri bilmeniz ve bütün bunlarla tek başınıza başa çıkmanız gerekiyor.

Bunları bilmiyorsanız, günlerce hatta haftalarca sıkılmadan yılmadan teknik bilgiler öğrenmeniz gerekiyor.

Ciddi miktarlarda olmasa da video hazırlarken ihtiyacınız olacak malzemelere (mikrofon, arka plan dekor malzemeleri, video kamera vb.) yatırımlar yapmanız gerekecek.

Ama zorluk göreceli bir kavramdır. Siz kim ne derse desin, kesin kararınızı vermeden önce mutlaka kendiniz denemelisiniz.

 

#2-  İnternetten Para Kazanmak için Blog yazın / Online Kurs verin

Blog yazarak para kazanmak internetten gelir elde etmenin en popüler yollarından biri. Bir blog sitesi açarak ilgi alanlarınız hakkında yazabilir ya da uzmanlığınızla ilgilenen kişilere online kurslar verebilirsiniz. Bunun yanı sıra işinizle ilgili şablonlar ya da e-kitaplar hazırlayarak da satışa sunabilir ve para kazanabilirsiniz.

Örneğin, bir muhasebeciyseniz, blogunuzu takip edenlerin indirebileceği bir bütçe planlama programı hazırlayabilir ya da satış alanında uzmansanız pazarlama teknikleri ile ilgili bir e-kitap hazırlayıp satabilirsiniz.

Ya da eğitiminiz bu yöndeyse online olarak yabancı dil kursları verebilirsiniz.

Ama bu işte başarılı olmak istiyorsanız yazı yazmayı ve okumayı çok sevmelisiniz. Çünkü bol bol okuma yapmak, araştırmak ve güncel kalmak bu işin temelini oluşturuyor.

Tabi bildiklerinizi sistemli bir şekilde başkalarına aktarabilmek için yaratıcı yazma teknikleri konusunda bilgi sahibi olmalısınız.

Ayrıca takipçilerinizin güvenini boşa çıkarmamak için belirlediğiniz zamanlarda düzenli olarak makale yayımlamalısınız. Blogunuzun ücretsiz tanıtımını da hepsiblogger.com ‘a bırakın, siz de mükemmel içerik üretmeye odaklanın.

 

#3-  Sanal Asistanlık yapın

İngilizcesi Virtual Assistant olan Sanal Asistanlık fikrini 4 yıl önce (2014’te) ülkemizde henüz yaygınlaşmamışken ben uygulamak istemiştim. Ama o zaman firmalar buna hazır değildi, yönetici asistanının yerinin ofis olduğuna inanıyorlardı.

Artık işler değişti, hem insanlar evden çalışmanın yolunu buldukları, hem de firmalar üst düzey yönetici asistanlarına yüksek maaşlar vermek istemedikleri için sanal asistanlık hizmetine sıcak bakmaya başladılar. Bu konuya olumlu yaklaşacak firmaları bulmak size düşüyor tabi ki.

Bu işi yapabilmeniz için ciddi bir asistanlık geçmişiniz olması gerekiyor aksi halde birçok işi aynı anda yönetme becerisine sahip değilseniz firmaların size olan güvenlerini zedeleyebilirsiniz. Evde bir yandan çocuklarınızla ilgilenip, bir yandan ev işleriyle ya da kendi tam zamanlı işinize vakit ayırarak yürütebileceğiniz bir iş değildir. Alacağınız oldukça ciddi bir sorumluluk olacağı için iyi düşünün.

 

#4-  Sosyal medyada satış yapın

Instagram, facebook, pinterest… Kendinizi en iyi ifade ettiğinizi düşündüğünüz platformu seçin ve hesabınızı oluşturun.

Eğlenceli bir hesap oluşturup benzersiz mizah anlayışınızla insanları güldürebilirsiniz. Ya da iyi görsellerle paylaşabileceğiniz kısa hikayeler yayınlayabilirsiniz.

Satışını yaptığınız ürün veya hizmetin tanıtımını yapın. Bunun için insanlara ürününüzün ya da hizmetinizin onlara neler kazandıracağını vurgulayan paylaşımlar yapmalısınız.

 

Nasıl satış yapacaksınız ?

Direk satış birçok kişi için rahatsız edici olabilir. Doğru kişilere, doğru ürünü satabilmek ve müşteri memnuniyetini maksimum seviyede tutabilmek için önce satış yapacağınız hedef kitlenin ihtiyaçlarını, sizin hizmet verdiğiniz ya da üretim yaptığınız alanda yaşadığı sıkıntıları belirlemelisiniz. Daha sonra sorunlarına ve ihtiyaçlarına yönelik ürünlerinizi direk olarak onlara önerebilirsiniz.

Eğer yeni bir girişimciyseniz insanların sizden satın almasını sağlamanız için öncelikle onların beklenti ve ihtiyaçlarına cevap verecek paylaşımlar yapıp onlara ücret talep etmeden fayda sunmalısınız. Örneğin ayakkabı satıcısıysanız, yaz ayları yaklaştığında ayak kokusu problemini gidermekle ilgili bilgi veren paylaşım yapın. Hatta mümkünse deneme boyu ayak spreylerinden yaptırıp sizden ayakkabı siparişi veren müşterilerinize hediye edebilirsiniz. Emin olun bu size daha fazla satış ve daha çok müşteri sadakati olarak geri dönecektir.

 

#5- Web sitelerine hizmet verin

Blog yazmaya çok da sıcak bakmıyorsanız ve çok daha basit bir iş istiyorsanız temel bilgisayar bilgisine ve kullanımına sahip olan herkesin yapabileceği veri girişi işini düşünebilirsiniz. Firmaların çoğu veri girişini külfet olarak gördükleri için dışardan hizmet almayı tercih ediyorlar. İş fırsatları sunan platformlarda bu işleri aratabilirsiniz. Geliri düşük olsa da ek kazanç sağlamak isteyen öğrenciler ve ev hanımları için zahmetsiz ve rahat bir iş.

 

#6-  Fotoğraf çekip satın- Stok fotoğrafçılık

Stok fotoğrafçılık önemli bir gelir kaynağı elde etmenizi sağlayabilir. Ancak gerçekten orijinal ve hikayesi olan kaliteli fotoğraflar ortaya çıkarmalısınız. Fotoğraflarınızı yükleyip satışa sunabileceğiniz bir web sitesi oluşturmanız yeterli. Sonra makinenizi elinize alıp kendinizi dışarı atın.

Stok fotoğrafçılık neden karlı bir iş?

İnternetten para kazanmaya başladığınızda telif hakkı yasaları ile ilgili bilgi sahibi olacaksınız. Videonuzda kullanmak istediğiniz bir arka plan müziği ya da blogunuza eklemek istediğiniz herhangi bir görsel için telif hakkı ödemeniz gerekebilir.

Stok fotoğrafçılık cüzi miktarlarda belirlenen fiyatlara internetten satılan fotoğraflarla sizi telif hakkı derdinden kurtarır.

 

#7-  Kendi ürününüzü pazarlayın

Gittigidiyor, Sahibinden gibi satış sitelerinde ücretsiz olarak sanal dükkan açarak satış yapabilirsiniz.

Bu sitelerden satış yapmayı seçecekseniz “ güvenilir satıcı” statüsüne erişmeniz satış hacminizi büyütmeniz için önemli. Bunu başarmak ise zaman alacaktır.

İdeal bir girişim modeli gibi görünse de kendi ürününüzü üretip, satışını yapmanın riski çok fazla ve hızlı kazanç sağlamak için handikapları çok fazla.

 • Kendi ürününüzü üretmek ve geliştirmek (AR-GE), lojistik ve depolama giderleri için sermayeye ihtiyacınız var.
 • Marka bilinirliğini yükseltmek ve ürün tanıtımı için reklam giderleri, kullanılacak yazılım ve donanımlar için de yatırım yapmalısınız.
 • Fatura kesmeli, verginizi vermeli ve muhasebe kayıtları oluşturmalısınız.
 • Üretim yapacağınız ürüne göre sertifikasyon ya da gerekli bakanlık izinleri gibi gerekli brokrasi işlemlerine zaman ve para harcamalısınız.
 • Ürününüzü daha hızlı tanıtmak için sosyal medya yönetimini bilmeniz, aynı anda 4-5 ayrı sosyal medya kanalında aktif olmanız gerekiyor.
 • Ürünlerinizle ilgili satış sonrası hizmet, müşteri memnuniyeti gibi durumları da profesyonelce yönetebilmelisiniz.

İnternetten para kazanmak için böyle önemli bir girişim  yerine önce başkasının ürününü komisyon karşılığı pazarlayarak hem hedef kitlenizin ihtiyaçlarını belirlemiş olursunuz hem de satışı iyi olan ürünleri belirlemiş olursunuz. Üretim işine aşina olmaya başladıkça ve şartlarınız daha uygun bir duruma geldiğinde kendi ürününüzü üretmeyi düşünebilirsiniz.

 

#8- Affiliate Marketing-İnternetten Para Kazanmak için Satış Ortaklığı Yapın

Bütün bu seçenekleri değerlendirdiniz ve belki bunlardan birkaçının size göre olduğunu düşünüyorsunuz. Ama eğer hala kendi ihtiyaçlarınıza göre hızlı kazanç sağlayacak ve nispeten daha zahmetsiz bir yöntem arayışındaysanız affiliate marketing yani satış ortaklığı yöntemini internetten para kazanmak için değerlendirebilirsiniz.

Satış ortaklığı nedir ve nasıl işler ?

Affiliate Marketing yani Türkçe karşılığı Satış Ortaklığı sistemine göre herhangi bir web siteniz olmasına gerek yok, bu sizin tercihinize kalmış bir durum.

Nasıl başlayacaksınız ?

Satış ortaklığına hemen başlamak için satış ortaklığı yapan siteleri ziyaret edip kaydınızı gerçekleştiriyorsunuz. Kaydınız bittikten sonra size uygun olan bir sektör seçip sekmenin altında beliren markaların linklerini kopyalıyorsunuz. Eğer web siteniz varsa sitenizde banner ya da dinamik bağlantı şeklinde reklam olarak gözükmesini sağlıyorsunuz. Ya da sosyal medya kanallarında linki olabildiğince çok kişiye ulaştırıyorsunuz.

Sizin paylaştığınız linke tıklayanlar firmanın ürününe yönlendiriliyorlar.Bu linki olabildiğince çok tıklanması sizin kazancınızı yükseltme ihtimalinizin de artması demek. Linke ulaşanlar tıkladıktan itibaren 1 yıl içerisinde bu üründen alışveriş yaparsa siz de %20 -%75 oranında bir komisyon ücreti alıyorsunuz.

Bu kulağa çok hoş geliyor değil mi ? Sizin yapmanız gereken tek şey linki olabildiğince çok forumda, sosyal medya postlarının altında yaymak! Peki sadece bu linki hiçbir açıklama, tanıtım girizgah yapmadan herhangi bir online platformda paylaşmanız kimi neden cezbetsin ve linke tıklamalarını sağlasın?

Bu aşamada blog yazarak internetten para kazanmak konusunu değerlendirebilirsiniz. İnsanları affiliate linkinize tıklamaları için ikna etmeniz gerekiyor. Yani girişiminizin satışla sonuçlanması için pazarlama tekniklerini kullanmalısınız.

Bunu insanların istediği ve araştırdığı konular hakkında ücretsiz kaliteli içerikler sunarak yapabilirsiniz. Yeri geldiğinde konu ile ilgili affiliate linkinizi yazınıza bağlantı ekleyerek kullanabilirsiniz. Böylesi hem daha şık olacak hem de güvenilirliğinizi zedelemeyecektir.

 

#9- Girişimcilik Platformu ile internetten para kazanmak

Bu tür teknik bilgiler herkese göre olmayabilir. Belki de siz teknik detayların getireceği karmaşadan uzak kendinizi daha güvende hissedebileceğiniz bir sistemle para kazanmak istiyorsunuz.

Eğer çevreniz genişse ve sosyal becerilerinize güveniyorsanız Girişimcilik Platformu sistemi internetten para kazanmak için size daha uygun olabilir.

Girişimcilik platformu ülkemizde Propa Akademi (Benim Propam) tarafından PH Farma desteği ile yapılmaktadır. Propa akademi, ilk olarak bu sisteme kayıt olmak isteyen girişimcileri ön görüşmeye tabi tutuyor. Potansiyel girişimci,  eğer firmanın belirlediği kriterlere uygunsa sisteme kayıt için uygunluk bildirebiliyor.

Eğer firmanın satış ortaklığı kayıt kriterlerine uygunluğunuz onaylanırsa ilgili firmaya cüzi bir miktarda sanal dükkan ücreti ödeyerek (bu seçtiğiniz pakete göre değişiklik gösterir ) sanal mağazanızı oluşturuyorsunuz. Firma ödediğiniz ücret karşılığında size ürünlerinden oluşan bir paket ve ürün kataloğu gönderir. Bu kataloğu mümkün olduğunca çok kişiye ulaştırarak (online katalog da mevcuttur) ürünlerinizin satışını gerçekleştirir, bu sayede gerçekleşen satıştan komisyon alırsınız.

Sistemin avantajları neler ?

 • Normal şartlarda ülkenin herhangi bir bölgesinde açacağınız bir mağazaya ödeyeceğiniz kira, vergi, elektrik, aidat gibi sabit giderlerden muaf olursunuz.
 • Kendi ürününüzü üretmek ve yıllarca marka bilinirliğini artırmak için reklam çalışması yapmak zorunda kalmazsınız.
 • İnternetten satışını yaptığınız ürünü müşteriye kargolamakla sipariş oluşturmak ve stok yönetimiyle uğraşmak zorunda kalmazsınız.
 • Bu sistemle verdiğiniz emekle doğru orantılı olarak kazanacağınız için, isterseniz ek gelir olarak değerlendirebilir ya da memnun olmadığınız rutin maaşlı işinizi bırakıp tüm enerjinizi kendi girişimcilik işinize yönlendirerek daha çok kazanabilirsiniz.
 • Alacağınız eğitimlerle işinizi maksimum seviyede verimli yapmanın yanısıra yaşamınıza ve kariyerinize yön verebilirsiniz.

 

Benim Propam neden Girişimcilik Platformu olarak adlandırdığı sistemi tercih ediyor ?

 • Firmanın ürünlerin reklam giderleri için ayrılan bütçesi ürünlerin kalitesini artırmak ve kalitenin devamlılığını sağlamak için araştırma geliştirme çalışmalarına yatırılır.
 • % 100 Müşteri memnuniyetini ve kaliteyi her şeyin üstünde tutarak müşterilerinin sadakatini kazanır. Dolayısıyla hem firma kazancının hem de satış ortaklarının kazancının sürekliliği sağlanmaya çalışılır.
 • Sistem dünya genelinde çok popüler bir yaşam ve kazanç modeli olan Kazan-Kazan yöntemine dayanır. Bu kazanç modeline göre karşınızdakilere kazandırdığınız oranda kazanırsınız.

Girişimcilik Platformu bireylerin kullanıp memnun kaldığı ürünleri çevresine tavsiye ederek tanıtması ve bu satıştan dolaylı ya da direk olarak gelir elde etmesi sistemine dayanır.

 

Sona doğru-

Tekrar belirtmek gerekirse: Bazen bazı şeyleri sadece bilmek hayatınızda büyük değişiklikler yaratmaz!

Her şeyden önce iyi bir plan yapmanız lazım. İnternetten para kazanmak istiyorsanız hayalleriniz uğruna cesaretinizi, yeteneğinizi ve sabrınızı ortaya koymalısınız.

Son olarak şunu tekrar hatırlatmak istiyorum.

İnterneti sınırsız bir gelir kaynağı haline getirebilirsiniz. Ama kesinlikle bu işin kolay olduğunu düşünmemelisiniz. Karşınıza çıkabilecek zorluklara hazırlıklı olursanız, her şeye baştan başlamak zorunda kalmazsınız.

Tüm hayallerinizin gerçekleşmesi dileğiyle.

not: yayımlanmış diğer yazılarım için : www.happyrattle.com  ziyaret edin.

signature

 

 

You Might Also Like

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!

Kaydınız başarıyla alınmıştır.

Bir sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

Lrouge kişisel bakım ürünleri ile ilgili anlık indirimlerden haberdar edilebilmeniz için email kaydınız alınacaktır.