Çocuklar için Sevgililer Günü Aktivitesi !

Sevgililer günü de, sevgililer günü! Kaç gündür dilimden düşüremedim nedense. Daha önce öyle kutlayan biri de olmadım hiç bu günü ama bu sefer 2.5 yaşındaki oğluma sevgisini göstermeyi öğretebileceğim her fırsatı değerlendiriyorum.

Çocuklar o kadar teklifsizce sevgilerini ve rahatsızlıklarını gösteriyorlar ki, onların bu özelliğine hayranım. Ben de birini sevmesem kesin anlar. Sevgimi ? Sanmıyorum anladıklarını. Ben Kova burcuyum, pek öyle sevgimi gösteremem ama gösterebilen insanlara da büyük hayranlık duyarım. Kendimi yazarak iyi ifade edebiliyorum ama biri sadece okuyarak sevginizi anlamayabilir. Bu bazen çok basit olabiliyor. Ya da havuz problemleri gibi karmaşık.

Ama oğlumun sevgisini gösterebilen bir insan olmasını istiyorum. İnsanların kalbine giden yolu bulmasını… Bunun için şimdiden çalışmalara başladım.

E sevgililer günü de harika bir fırsat oldu benim için.

Kreşte çok sevdiğini cümle alemin bildiği 2 arkadaşı var. Biri Kerem diğeri Ela. Okuldan geldiğinde ya da hafta sonları asla dilinden düşürmüyor ikisini de. Okuldan bunların sarmaş dolaş, birbirlerini öperken çekilmiş fotoğrafları geliyor biz kıskançlık krizlerinde 🙂 kız annesi ya da babası ne yapsın ? Bu gidişle çocuklarını okuldan alacaklar bizim yüzümüzden 😀

Hal böyleyken Poyraz’ın sevgisini daha fazla göstermemesi daha sağlıklı gibi görünse de bunlar zamanla aşılacak mevzular çok da şey yapmamak lazım 🙂

Şimdi gelelim çocuklar için sevgililer günü aktivitesine.

Kız kardeşimin yıllar önce aldığı antin kuntin “bunu nerde kullanıcaz ki” diye düşündüğümüz eşyaları arasından bir fotoğraf yazıcı çıktı. LG marka bu mini fotoğraf yazıcıyı nerde kullanıcaz diye düşünürken bir yandan da onunla ne güzel anılar biriktirdiğimizi farkettik.

Çok sevdiğimiz fotoğrafları şipşak bundan çıkarıp ya buzdolabına yapıştırıyoruz ya da cüzdanımıza koyuyoruz ( evet hala cüzdanında fotoğraf taşıyanlardanız).

Aklıma sevgililer günü için bu fotoğrafları düzenleyip üzerine küçük notlar ekleyip yine el emeğiyle kendi hazırladığımız minik kart zarflarına koyup hediye etmek geldi. Eskiden beri kutularda sakladığım yüzlerce renkli orijinal boy mektup zarflarım vardı. Onları aldım. Bir makas, kalem, silgi ve yapıştırıcı alıp işe koyuldum.

Zarfların düz kısmına ölçüler alıp kalp şeklinde kestim.

Kalbin iki tarafını da eşit kesmek için önce sağ tarafını kesin sonra kestiğiniz tarafı sola yaslayıp onun hizasından giderek sol tarafı da kesin. kenarlarından katlayın.

Sonra kenarları uhu ya da pritt ile yapıştırın. zarfı süslemek için kağıt makasıyla desenli kesen kağıt makaslarıyla minik bir kalp daha yapın ve zarfın kapak kısmına yapıştırın.

İşte minik kartlıklarınız ve fotoğraflarınız hazır.

Happy Valentines!

You Might Also Like

    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!

    Kaydınız başarıyla alınmıştır.

    Bir sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

    Lrouge kişisel bakım ürünleri ile ilgili anlık indirimlerden haberdar edilebilmeniz için email kaydınız alınacaktır.