Bu Maskelerle Cildinizdeki Leke, Çatlak ve İzlerden Zahmetsizce Kurtulun!

Cildimizin vücudumuzdaki en büyük organımız olduğunu biliyor musunuz ?

Bu durumda ona iyi bakmak için daha büyük bir çaba gerektirdiğini anlamalıyız. Çünkü , iç organlarımız hava kirliliği, darbeler, güneş, kireç, soğuk hava ve diğer tüm dış etkenlerden mükemmel bir şekilde korunuyorken cildimiz son derece savunmasız ve bu dış etkenlere karşı bizim günlük bakımımıza muhtaç durumdadır. Son derece dayanıklı bir organ olmasına rağmen yıllar içerisinde aldığı irili ufaklı hasarlar sonucunda üzerinde izler ve lekeler kalıyor ve biz özel bir müdahale yapmazsak eğer sanki bizim bir parçamızmış gibi onlarla yaşamaya devam ediyoruz.

Çok küçük ama mutlaka düzenli müdahalelerle cildinizin gerçek güzelliğini ortaya çıkarabilirsiniz. Bunun için biraz sabır gerekebilir ya da cilt tipinize ve uygulama sıklığınıza göre çok daha kısa sürede  güzel sonuçlar alabilirsiniz.  

Bizi genelde rahatsız eden cilt problemlerimizin başında lekeler geliyor. Cilt lekeleri, yıllar önce çıkmış ama izi kalmış bir sivilce, güneşle yanlış bir zamanda ve hazırlıksız bir şekilde temasa girme ya da hormon değişiklikleri ve yara izleri gibi süreçlerin cildimizde bıraktığı izlerdir. Biz genelde zaman içerisinde geçmek bilmeyen bu yara izlerini vücudumuzun bir uzantısı gibi kabul eder ve onlarla yaşamayı kabulleniriz. Hatta o kadar uzun süredir oradalardır ki, onları cildimizin bir özelliği sanırız.

Öncelikle şunu kabul etmek lazım. Cildinizde sonradan meydana gelen, çatlak, yara izi ya da lekelerden kurtulabilirsiniz. Çünkü tüm bu görünen kusurlar cildimizin en üst katmanı olan epidermise gelmiş zararların izleridir. Ve epidermis kendini sürekli yenileyen yapıdadır. Yetişkin bir insanın cildi 28 günde bir üstteki ölü derinin kuruyup yavaş yavaş dökülmesi ile yenilenmektedir. Ancak o kadar ince ve pul pul dökülür ki, siz uygun bakımı yapmazsanız varolan lekelerden cildin kendisini yenilemesini bekleyerek kurtulamazsınız. Üstteki ölü derinin hızlıca atılmasını sağlamak için peeling ve bazı maskeler uygulamak gereklidir. Ancak hepsinden önemlisi cildin bu süreçte yıpranmasını engellemek için cildi içerden su ile dışardan cilt tipine uygun bir nemlendirici ile nemli tutmak gerekmektedir. Aksi halde cilt uygulanan bakım sırasında elastikiyetini kaybeder ve ortaya uğraşmanız gereken daha fazla sorun çıkarır.

Peki ciltte sonradan meydana gelmiş kusurları evde hazırladığımız karışımlarla nasıl geçirebiliriz. Evde gıda olarak tüketmeye alıştığımız malzemelerin aslında cildimiz için mükemmel bir bakım ürünü olabileceğini, tarifleri düzenli uygulamaya başladığınızda her gün daha iyi göreceksiniz. Benim cildim yağlıya dönük karma bir cilt. Aynı zamanda da sivilce oluşumuna yatkın sık sık error veren bir yapıya sahip 😊 doğal olarak düzenli olarak bakım istiyor. Yıllarca çektiğim sıvılce derdinden sürekli evde denediğim bu maskelerin de yardımıyla kurtuldum. Tabi cilt tipime uygun cilt bakım setime destek olarak bu maskeleri de ilave ettim. Tek başlarına mükemmel sonuç veremiyorlar maalesef. Ev yapımı maskeler uzun süreli kullanımda cevap verir. İlk andan itibaren cildinize hoş bir ışıltı yayılır ama tam olarak istediğiniz sonucu almanız uzun sürebilir o nedenle mutlaka sabırlı olmalı ve düzenli uygulamalısınız. Ben sabırsız biri olarak hep yarıda bırakıp yeni şeyler deniyordum ancak ne zamanki sebat edip aynı maskeyi düzenli uygulamaya başladım işte o zaman faydasını görmeye başladım.

Eğer cildiniz yağlıysa ve sivilce ve akne varsa önce cildinizi ıslatın ve 1 çay kaşığı karbonatı, 1 çay kaşığı sirke ya da limon suyu ile karıştırıp cildinize nazikçe peeling yapın. birkaç dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. bunu mutlaka her akşam yatmadan önce uygulayıp cilt tipinize uygun tonik ve nemlendiricinizi sürün. karbonat ve sirke hem cildinizi dezenfekte edecek hem de ölü deriden nazikçe ama hızlıca kurtulmanızı sağlayacaktır. Bu maske ciltteki zararlı bakterileri öldürür, sivilceleri kurutur ve lekelerinizi hafifletir. 

Aşağıda vereceğim maskeler akne, cilt tonunda farklılıklar, sivilce izleri, cilt lekeleri ve yara izleri ve çatlakların tedavisinde kullanılabilecek çok etkili maskelerdir. İstediğiniz sonuçları kısa sürede almak için maskeleri düzenli olarak hergün en az 2 hafta uygulamalısınız. Eğer uygulama esnasında aşırı hassasiyet hissederseniz bölgeyi bol suyla yıkayıp nemlendirin. Limon ve tarçın hassas yapılı ciltlerde uygulama esnasında batma ve kaşıntı yapabilir ancak endişelenilecek bir durum değildir. Cildinizi yıkayıp nemlendirdikten sonra geçecektir.

Yağlı Karma Ciltler için: Muskatlı Leke Maskesi

1 çk limon suyu,

1 çk tarçın tozu

1 çay kaşığı muskat

1 çay kaşığı organik bal

( eğer cildiniz çok hassassa bal miktarını artırın. Eğer cildinize roza varsa bu maskeyi uygulamayın çünkü kılcal damarları harekete geçiren bir maskedir. )

Malzemeleri iyice karıştırıp sorunlu bölgelere ya da tüm cildinize uygulayın. Masaj yapmak maskenin cilde iyice nüfus etmesine, kılcal damarları uyarıp cildin kanlanmasına böylece yeni hücre üretimine katkı sağlayacaktır.

 Bu maske ile düzenli kullanımda sivilcelerinizden de tamamen kurtulacaksınız. 

Kuru ciltler için : Kakao Yağı Leke Maskesi

Kakao yağı çatlak ve leke tedavisinde kullanılan müthiş bir gıda ürünüdür.

1 çay kaşığı organik kakao yağı

1 çay kaşığı organik Hindistan cevizi yağı

1 çay kaşığı organik bal

Birkaç damla doğal lavanta yağı ( cilde sürülebilir olarak hazırlanmış olduğundan emin olun)

Yağlar donmuşsa ocakta çok hafif ısıtıp eritin üzerine bal ve lavanta yağını ekleyin. Karıştırıp , cildinizdeki sorunlu bölgeye birkaç dakika masaj yaparak uygulayın.

Bu maskeler ev tipi maskelerdir. Seyahatlerinizde kullanabileceğiniz pratikliğe sahip değildirler. O nedenle benim sürekli kullandığım ve  çok daha hızlı etkiye sahip %100 bitkisel L’rouge maskeleri seyahatlerinizde rahatlıkla çantanızdan çıkarıp uygulayıp 10 dakika içerisinde etkisini görebilirsiniz.  Ayrıca, nemlendiricisi ile birlikte set halinde satılan seyahat kitleri de mevcuttur. Detaylar için L’rouge mağazaya tıklayın ya da benimle buradan iletişime geçin. 

sağlıkla kalın

 

You Might Also Like

    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!

    Kaydınız başarıyla alınmıştır.

    Bir sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

    Lrouge kişisel bakım ürünleri ile ilgili anlık indirimlerden haberdar edilebilmeniz için email kaydınız alınacaktır.