bebek

çocuk

motivasyon

Ana Sayfa

Bebek / Çocuk Bakımı & Eğitimi

Kadın ve Aile Sağlığı

Bu blog benim gibi doğumdan önce annelik hakkında atıp tutan, sonrasında gerçeklerle yüzleşince hiçbir şeyin hayallerindeki kadar kolay olmadığını anlayan annelere adanmıştır.

Burada bebeklerde uyku düzeni sağlama, bebek emzirme, hamilelik ve emzirme önerileri, bebek/ çocuk eğitimi, kişisel gelişim konuları hakkında gerçekçi ve uygulanabilir yöntemlerle, özgün ve kaliteli içerikler bulabilirsiniz.

Ayrıca doğum, anne sütü artırma yöntemleri, bebeklerde beslenme konularında yeni annelere yardımcı olacak faydalı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Aile sağlığı ve mutluluğunun, bebek ve çocuklarımızın mutluluğu ve sağlığı ile başladığına inanıyorum. Ancak ebeveyn mutlu olmadan bir ailenin huzura kavuşamayacağını da biliyorum. Bu nedenle blogumda ebeveyn dostu, bebeklerin ve çocukların mutluluk ve sağlığını gözeten bilgilerimi, tecrübelerimi paylaşıyorum.

Keyifle okumanız dileğiyle

signature

 

 

 

 

Kategoriler

Bebek

Bebek ile ilgili her şey hız gerektirir. Çünkü hastalandığında, acıktığında, uykusu geldiğinde, bezinin değişmesi gerektiğinde bebekler ağlamaya başlarlar.

Her ne kadar bu onların ebeveynleri ile iletişim kurma şekli olsa da onların bu ağlaması genelde ebeveynler tarafından “bebeğin rahatsız olduğu” şeklinde algılandığı için ebeveynler paniğe kapılırlar ve hızlıca bebeğin rahatsızlığını gidermek isterler.

Peki ebeveyn çözemediği bir konu ile ilgili ne yapar ?

İnternet araştırması!

Bilgiye hızlıca ulaşmak özellikle panik anlarında çok önemlidir. Bu nedenle ebeveynlerin zamanı da çok kıymetlidir.

İşte bunu düşünerek, bebeğiniz ile ilgili her şeyi tek başlık altında topladık.

Size bebeğiniz ile ilgili ihtiyaç duyacağınız her türlü bilgiyi en doğru, en güncel ve en güvenilir yerli/yabancı kaynakları referans alarak hazırlıyoruz.

Bebek Kategorisi Altındaki Başlıklar

Doğumdan itibaren;

 • Bebek bakımı & Sağlığı
 • Beslenme ve uyku düzeni
 • Psikolojik, zihinsel ve bedensel gelişimi

Aradığınız bilgiye rahatça ulaşabilmenizi sağlamak için özellikle bu konu altındaki her bir yazımı belli bir yapıyı takip ederek yazdım.

Yerli ve yabancı uzman görüşlerinden, tecrübeli annelerin uygulanabilir tavsiyelerinden derlediğim, kişisel tecrübe ve önerilerimi de kattığım bu yazılara buradan kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Çocuk

Çocuk gelişimi, eğitimi ve psikolojisi ile ilgili en güncel yöntemler ve yaklaşımlar, kitap yorumları “çocuk” kategorisinde bulunmaktadır.

Motivasyon

Motivasyon aslında bizim yaşama içgüdümüzdür.

Ve motivasyonu hayatta kalma olan insanların ve toplumların başarılarının anahtarı kişisel gelişim olmuştur. İnsanoğlunun taşa şekil vermeyi öğrenmesi, ateşi kullanmaya başlaması, okyanusları aşarak kıta değiştirmenin yollarını bulması kişisel gelişimin bir sonucudur.

İnsan kendini geliştirdikçe var olur ama en önemlisi “var eder”.

Nasıl?

Bilgiyi sistemli bir şekilde aktararak.

Büyütüp yetiştirerek.

Üreterek ve üretilmesini sağlayarak.

Eğer yaşama bu kadar bağlı varlıklar olmasaydık soyumuz çoktan tükenmiş olurdu.

Çocuklarımıza öğretmek için öğreniriz. Onları doğru yetiştirmek için. Bilerek ya da bilmeyerek daha iyi bir dünya yaratmak için öğrenir ve uygularız. Araştırmamızın temelinde merakın yanı sıra bilgiyi yayma arzumuz yatar.

Ben de insanların temel “bilme” ve “bilinme” ihtiyacını beslemek ve büyütmek adına yazılarımda okuyucularımın potansiyellerini görmelerini ve bu potansiyeli ortaya çıkarmalarını yazılarımla destekliyorum. Doğum ve ölüm mucizesi kadar, araştırıp öğrenmek ve bilgiyi sistemli bir şekilde yayma becerisine sahip olmak da insanlara bahşedilmiş bir mucizedir.

Gerçek şu ki, bu yeteneğimizi kullanma oranımız potansiyelimizin çok altında. Bu konudaki tüm becerimizi günlük işlerimizi yoluna koymak ve kendimizi eğlendirme amaçlı bilgi edinmeye harcıyoruz.

Bu kategoride;

 

          Öğrenme ve uygulama potansiyelinizin farkına varmanıza,

          Derin araştırma ve değerli bilgi edinme tecrübesi edinmenize,

          Bildiklerinizle kendinizin ve sevdiklerinizin yaşamında pozitif değişimler yaratmanıza,

Yardımcı olarak motivasyonel yazılara ulaşabilirsiniz. 

 

Öne Çıkan Yazılar

İnternetten Para kazanmak

Internetten Para Kazanmak Mümkün mü?- 9 Gerçekçi Yöntemle Kazanmaya Hemen Başlayın!

 

bebeklerde uyku

Bebeklerde Uyku Düzeni- Bebeklerde Gece Uykusu Uyku Eğitimi Vermeden Nasıl Düzene Girer?

Anne Sütü Nasıl Artar

Anne Sütü Nasıl Artar ? İşte Anne Sütü Artıran Besinler!

 

 

 

  Do NOT follow this link or you will be banned from the site!

  Kaydınız başarıyla alınmıştır.

  Bir sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

  Lrouge kişisel bakım ürünleri ile ilgili anlık indirimlerden haberdar edilebilmeniz için email kaydınız alınacaktır.